Кина DIN6923 само-заклучувачки шестоаголна Прирабничка Завртки професионален производство со висок квалитет производител и снабдувач | Ruiye

DIN6923 само-заклучувачки шестоаголна Прирабничка Завртки професионален производство со висок квалитет

Краток опис:

име на производ
DIN6923 хекс прирабница навртка
материјал
Carborn челик
стандард
DIN ISO JIS GB БА ANSI
финиш
Цинк позлатени, топло поцинкувани (HDG), Dacromet, црна, обична, итн.
одделение
Одделение 4.8,6.8,8.8,10.9,12.9, итн.
големина
М5-M20 или нестандардни како барање и дизајн

детали за производот

Тагови производ

1. Бренд: RUIYE

2. Големина: Кориснички

3. Стандард: DIN6923

Прирабница ореви, исто така познат како подлошки, заб ореви, шестоаголна прирабница ореви, прирабници ореви, итн Најчесто се употребува за цевки  врска или делови во обработка, кои треба да се зголеми површината на контактот орев.

Висок квалитет DIN6923 Двојна нерѓосувачки челик заварени прирабница Ореви

име на производот прирабница навртка
материјал Јаглероден челик, нерѓосувачки челик, јаглероден челик Q215Alloy челик,
месинг, Et или според барањата на клиентот
Број на модел JIS ISO Наши SJ2843 итн
големина М4-M20 изменуваат во согласност со барањата на клиентите
Заврши Боја поцинкување, бела поцинкување, црна поцинкување три, ладно поцинкувани, позлата боја, полирање, четкање, поцинковани, боени, хром, никел
стандард Орев, ANSI, ISO, МК, DIN, JIS, НФО / Не стандардна за корисници
Термичка обработка Tmpering,, Spheroidizing, ослободуваат од стресот.
Водечко време Врз основа на деталната цел количество
трговија Термин ФОБ / CIF / ЦФР / CNF / EXW / DDU / ДДП
плаќање T / T, L / C, исплата Подоцна, MoneyGram, итн
нашата предност Висок квалитет, конкурентна цена, навремена испорака, техничка поддршка; материјал снабдување и тест извештаи; OEM / ODM услуги
известување Ве молиме овозможува знаат големина, количество, материјал или одделение, површина, Ако тоа е посебен и не-стандардни производи, ве молиме да снабдување на цртеж или фотографии или мостри за нас

001
003
004
005
006

Прирабница навртка е навртка кој има широк прирабница на едниот крај кој делува како интегриран миење. Ова служи за да се дистрибуираат притисокот на орев во дел се обезбедени, намалување на можноста од оштетување на дел и што го прави помалку веројатно да се олабават како резултат на нерамна површина прицврстување. Најзастапен претежно шестоаголна форма и се составени од скаменето челик и често се обложени со цинк.

На прирабница може да се назабени да се обезбеди за заклучување акција. На назабени прирабници орев, назабеност се под агол, така што тие се задржи на орев од вртење во правец во кој ќе олабавување на орев. Поради назабеност тие не може да се користи со мијалник или на површини кои не смеат да се изгребани. На назабеност помогне во спречување на вибрации на орев од поместување на споите, со што одржувањето на холдинг моќ на орев.

Прирабница ореви понекогаш се предвидени со вртливата прирабница, кој им помага во создавање на стабилна структура без да влијае на готовиот производ како назабени прирабници орев. Завртување прирабница ореви се користат главно во приклучување дрво и пластика.  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас

    Поврзани производи